پشم سنگ آنامیس |عایق صوتی حرارتی
شرکت پشم سنگ تهران، تولید و خرید و فروش انواع عایق های صوتی و حرارتی پشم سنگ با قیمت مناسب 09106965612

عایق الاستومر چیست و چه کاربردی دارد؟

عایق الاستومر چیست
عایق الاستومر چیست

عایق الاستومر یکی ذیکر از عایق های صوتی است که با کمک پشم سنگ می تواند بهترین کاربرد عایق صوتی را در ساختمان بهمراه داشته باشد. الاستومر همان پلیمر ارتجاعی است . الاستومرها نیز به عنوان مواد پوشش مخازن، تانکها و لوله‌ها استفاده شده و از نظر شیمیایی در مقابل اسیدهای معدنی رقیق، قلیاها و نمک‌ها مقاوم هستند.

الاستومرها در ساخت محصولات زیادی مانند لاستیک اتومبیل، سیل‌های آب‌بندی، برف پاک‌کن، شلنگ‌ها بکار می‌روند.

ضریب پواسون آن‌ها به ۰٫۵ بسیار نزدیک است و بنابراین می‌توان آن‌ها را تراکم‌ناپذیر فرض کرد.

انواع عایق الاستومری

  • عایق الاستومری شانه تخم مرغی در  ضخامت های  ۱۹ و ۲۵ میلیمتر
  • عایق الاستومری پشت چسب دار
  • عایق الاستومری رولی ساده 
  • عایق الاستومری با روکش آلومینیوم مسلح


⁦ℹ️⁩ عایق_الاستومریک یکی از انواع عایق‌های حرارتی، برودتی و صوتی است که دارای ساختاری سلول بسته بوده و انتخاب مناسبی جهت عایقکاری_صوتی است.


⁦✔️⁩لازم به ذکر است که کلیه عایق‌های الاستومری به دلیل ساختار سلول بسته میتواند محافظت صدای مناسبی را ایجاد کرد ولی برای رسیدن به بهینه‌ترین شرایط بهتر است که از عایق_شانه_تخم_مرغی استفاده کرد.

چرا عایق صوتی الاستومری

مواد عایق سلول بسته مقاومت بسیار عالی در مقابل عبور بخار آب از خود نشان می دهند به طوری که پس از نصب، به هیچ گونه حائل بخار – آب دیگری نیاز نیست. خاصیت مقاومت زیاد در مقابل بخار، به همراه خاصیت تابش بالای لاستیک اجازه می دهد که مواد سلول بسته انعطاف پذیر با ضخامت نسبتا کمی از چگالش سطحی جلوگیری کنند. در نتیجه، از این گونه مواد به مقدار متنابهی در سیستم های سرمایش، لوله کشی ها و تهویه استفاده می شوند. البته از اینگونه مواد می­توان در خطوط آب گرم و گرمایش نیز استفاده نمود.
عایق های الاستومری، گرچه نسبت به پشم سنگ و یا پشم شیشه گران ترند، ولی به دلیل بی نیاز بودن از پوشش مضاعف (Jacketing) برای کاربردهای دمای پایین بسیار مقرون به صرفه می باشند. پایداری بسیار بالایی دارند. سریع ترین راه برای عایق کردن سیستم های لوله کشی آماده و ساخته شده، استفاده از عایق های الاستومری است. این گونه عایق ها، ضریب انتقال حرارت بسیار پایینی داشته و انعطاف پذیر می باشند و برای محیط هایی که فضای کاری کمی داشته باشند، بسیار مناسب هستند.
همواره اختلافات بین مشخصات EPDM و NBR مورد بحث متخصصین بوده است ولی حقیقت این است که بسیاری از مشخصات NBR و EPDM کاملا شبیه هم هستند و اختلافات بسیار ناچیزی با هم دارند. در کل می توان گفت که ممکن است کاربری EPDM در بعضی موارد بسیار خاص، اندکی از NBR بهتر باشد ولی باید توجه کرد که تولید EPDM بسیار مشکل است و بزرگ ترین عایق سازان نیز EPDM با خلوص 100% نمی سازند چراکه اصلا مقرون به صرفه نیست.

Share

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09106965612